Цитадель Батуринской крепости
Logo Цитадель Батуринской крепости
 

"Цитадель Батуринской крепости" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:+38 (04635) 4-86-96, 4-84-37
Полное название: Цитадель Батуринской крепости
Еще названия:Цитадель Батуринської фортеці
Категории:
 • Достопримечательности Бахмача
 • Интересные места Бахмача
 • Время работы:9:00-18:00, вых. - Пн.

  Последние новости

  Все новости
   

  Козацьке свято в Батурині 2016

  Козацьке свято в Батурині 2016
  Добавлено 2016-05-24 21:31:03

  12 чевня 2016 року відбудеться Козацьке свято в Батурині. Епіцетром святкових заходів в цей день стає Цитадель Батуринської фортеці – реконструйована дерев’яна козацька фортеця. З самого ранку тут починають ...

   
  Читать Дальше
   

  Цитадель Батуринской крепости

  Благоустройство и музеефикация комплекса памятников Цитадели Батуринской крепости воспроизведены на основании многолетних археологических исследований, глубинном изучении исторических источников, использовании историко - архитектурных аналогов в области оборонной культовой, гражданской архитектуры Украины ХVII-ХVIII вв.

  Воспроизводимые объекты размещены на своих исторических местах, обнаружены и исследованы археологами. Данные памятники не претендуют на аутентичность, они создают обобщенный архитектурно - художественный образ Цитадели Батуринской крепости начала XVIII вв. и используются как музейно - туристический заведение Национального заповедника "Гетманская столица".

  В 2008 году (с марта по ноябрь) на территории Цитадели Батуринской крепости было воспроизведено 11 объектов:

  1. Головна замкова в’їзна вежа - дерев’яна, проїзна, з брамою, шестистінна, чотириярусна, з горішнім бойовим ярусом.

  Висота – 28 м.

  2. Північна замкова башта - дерев’яна, “глуха”, шестистінна, триярусна, з горишнім бойовим галерейчастим ярусом, покрівля наметова. Висота – 15,5 м.

  3. Південна замкова башта - дерев’яна, чотиристінна, триярусна з горішнім бойовим ярусом. Висота – 17,8 м.

  4. Оборонна стіна - дерев’яна триярусна, з брусів у вигляді клітей – городень. Поділяється на два прясла, у центрі – Головна в’їзна вежа, на флангах – Північна і Південна вежі, в яких містяться господарські і інженерні служби. Висота – 8,6 м., довжина – 155,6 м.

  5. Гетьманський будинок - мурований, одноповерховий, з ганком, декоративними фронтонами та мансардовим приміщенням. Служив офіційною резиденцією гетьмана та урядовою канцелярією. За розплануванням повторює тип української хати “на дві половини” (з сіньми та кімнатами-світлицями обабіч). Архітектурний декор фасадів, декоративно-побутове опорядження кімнат і підвальних приміщень вирішуються в традиціях української народної архітектури доби бароко. Репрезентує житло козацької старшини та приміщення урядових установ Гетьманщини. У відбудованому Гетьманському будинку на Цитаделі тривають роботи з музеєфікації, що дасть унікальну можливість наглядно продемонструвати умови життя та діяльності українських гетьманів в кінці ХVІІ – на початку ХVІІІ ст. Висота -12,2 м., площа – 180,4 м.

  6. Замкова церква Воскресіння Господнього - дерев?яна, тридільна, однобанна, з мурованим підземним приміщенням – криптою. Церква діюча. Архітектурний декор, інтер?єри та культове опорядження храму вирішуються в традиціях української народної архітектури доби бароко. Підземне приміщення використовується, як крипта, де поховані останки захисників та жителів Батурина, що загинули в 1708 році. Висота – 16,4 м., площа – 60, 2 м.

  7. Скарбниця - мурована, двоярусна, зі склепінчатим льохом-підвалом. Призначалася для зберігання державного скарбу, коштовностей, клейнодів. За прототип взято пам’ятку архітектури, полкову скарбницю початку XVІІІ ст. в місті Прилуки на Чернігівщині, що уособлює традиційний тип скарбниць XVII – XVIII ст., вирізняється гармонійними пропорціями, компактністю, лаконічним архітектурним декором. Нині використовуєтся, як експозиційне приміщення – ідуть роботи зі створення музею «Скарбниця». Висота – 6,65 м., площа – 27,5 м.

  8. Криниця - дерев’яна альтанка з наметовим перекриттям над криницею і корбою має підйомний механізм. Відтворено за зразками фортечних і монастирських криниць України XVII – XVIII ст. Глибина до води – 29 м.

  9. Рів – відділяє територію замку від міста. Використовується як експозиційний об’єкт. Відтворено за даними археологічних досліджень Батуринської фортеці, що визначило розміщення й габарити рову. Глибина – 7,4 м.

  10. Замковий міст – перкинутий через рів до Головної в’їзної вежі дерев?яний. Відтворений за кресленнями фортечних мостів Гетьманщини ХVII -ХVIIIст.

   

  11. Палісадова огорожа – розташована по схилу гори.

  "Цитадель Батуринской крепости" находится по адресу: Бахмач, г. Батурин, ул. Партизанская. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Цитадель Батуринской крепости", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "Бахмач, г. Батурин, ул. Партизанская"! Если Вам нравится "Цитадель Батуринской крепости" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Дворец Разумовского 0 км.
  Цитадель Батуринской крепости 0 км.
  Дом Кочубея 0 км.
  Воскресенская церковь в Батурине 0 км.
  Покровская церковь в Батурине 0 км.
  Успенская церковь в Фастовцах 0 км.
  Музей археологии 0 км.
  Крупицкий монастырь 0 км.
  Вокзал 0 км.
  Исторический музей в Бахмаче 0 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты